Jak pít kurkumu: Tipy pro maximální účinnost
| |

Jak pít kurkumu: Tipy pro maximální účinnost

Víte, že kurkuma je neuvěřitelně zdravá kořenina s mnoha úžasnými vlastnostmi? Pokud jste se již rozhodli přidat tuto indickou lahodnost do svého jídelníčku, určitě chcete vědět, jak získat z kurkumy maximální účinnost. V tomto článku se podělíme o osvědčené tipy, které vám pomohou vytěžit z kurkumy všechny její prospěšné látky. Připravte se na vědomosti, které vám umožní využít kurkumu v plné síle pro vaše zdraví a pohodu. Takže, jak na to? Pokračujte ve čtení a dozvíte se všechny důležité informace o tom, jak pít kurkumu efektivně!
Jak správně pít kurkumu: Tip na zvýšení účinnosti

Jak správně pít kurkumu: Tip na zvýšení účinnosti

Kurkuma se stala poslední dobou velmi populárním přírodním lékem díky svým mnoha prokázaným zdravotním výhodám. Pokud se rozhodnete přidat kurkumu do svého stravování, je důležité vědět, jak ji správně pít pro dosažení maximální účinnosti. Zde je pár tipů, které vám pomohou využít všech přínosů této úžasné rostliny.

 1. Kombinujte kurkumu s černým pepřem: Kurkuma obsahuje látku nazývanou kurkumin, avšak její vstřebávání do těla může být omezené. Studie ukazují, že přidání černého pepře, který obsahuje látku zvanou piperin, zvyšuje vstřebatelnost kurkuminu až o 2000 %. Takže při konzumaci kurkumy nezapomeňte přidat trochu černého pepře, například při přípravě směsných nápojů nebo pokrmů.

 2. Doporučení pro denní dávku: Aby byla kurkuma skutečně účinná, je důležité dodržovat doporučenou denní dávku. Všeobecně se doporučuje konzumovat jednu až čtyři gramy kurkumy denně. Můžete si ji přidat do smoothie, jogurtu, čaje nebo ji použít jako koření do jídel.

 3. Pijte kurkumu s tukem: Kurkumin je tukem rozpustná látka, takže je vhodné pít kurkumu s tukem, abyste maximalizovali její vstřebávání do těla. Přidejte si kurkumu do mléka, kokosového oleje nebo jogurtu. Tuk také pomůže zkrotit ostrou chuť kurkumy.

 4. Vyberte si kvalitní kurkumu: Když si kupujete kurkumu, mějte na paměti, že kvalita a čistota produktu může ovlivnit jeho účinnost. Snažte se vybrat organickou kurkumu, abyste se vyhnuli pesticidům a dalším nežádoucím látkám. Dále se ujistěte, že je kurkuma čerstvá a dobře uzavřená, aby se zachovala její síla a aroma.

Pokud budete dodržovat tyto jednoduché tipy, budete mít jistotu, že využijete maximální účinnost kurkumy. Pamatujte však, že před začátkem konzumace kurkumy se poraďte se svým lékařem, zejména pokud užíváte nějaké léky nebo trpíte nějakým zdravotním problémem.
Přírodní způsoby pití kurkumy pro zlepšení vstřebávání

Přírodní způsoby pití kurkumy pro zlepšení vstřebávání

Kurkuma je známá svými protizánětlivými a detoxikačními vlastnostmi. Samotná konzumace kurkumy však neposkytuje automaticky maximální účinnost. Existují však různé přírodní způsoby pití kurkumy, které mohou pomoci zlepšit vstřebávání tohoto „zázračného“ koření a umožnit vám těžit z jeho přínosů. Zde je pár tipů, které vám mohou při pití kurkumy pomoci efektivněji využít jejích blahodárných účinků:

 1. Přidávejte černý pepř: Černý pepř obsahuje látku nazývanou piperin, která má schopnost zvýšit vstřebávání kurkuminu, klíčové složky kurkumy. Přidání špetky černého pepře do kurkumového nápoje nebo jídla tedy může být velmi prospěšné.

 2. Kombinujte s tukem: Kurkumin je rozpustný ve tucích, takže konzumace kurkumy s tukem může zlepšit její vstřebávání v těle. Přidání trochy kokosového oleje nebo luštěninové pasty do kurkumového nápoje může být skvělým způsobem, jak tělu pomoci absorbovat více kurkuminu.

 3. Pijte s horkou vodou: Příprava kurkumového nápoje s horkou vodou může být dalším způsobem, jak zlepšit vstřebávání kurkumy. Horká voda pomáhá uvolnit a aktivovat kurkumin, což usnadňuje jeho vstřebávání do těla.

 4. Kombinujte s dalšími přísadami: Kurkuma se skvěle kombinuje s dalšími přísadami, které přinášejí další zdravotní výhody. Například přidání medu a citronu do kurkumového nápoje může přinést nejen osvěžující chuť, ale také poskytnout antioxidanty a vitamín C.

V případě pití kurkumy je tedy dobré myslet na tyto jednoduché tipy, které vám pomohou zlepšit vstřebávání kurkumy do těla a těšit se z maximální účinnosti tohoto přírodního koření. Ale nezapomeňte, že každý člověk je jedinečný, takže je důležité experimentovat s různými způsoby pití kurkumy a najít tak ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Maximalizujte účinnost kurkumy: Vyberte si správný způsob konzumace

Máte rádi kurkumu a chcete z ní vytěžit co nejvíce prospěšných účinků? Pokud ano, jste na správném místě. V tomto článku vám přinášíme tipy a triky, jak maximalizovat účinnost kurkumy a získat z ní maximum výhod pro vaše zdraví.

 1. Klasická metoda: Kurkumu přidejte do jídla nebo nápoje

  • Pokud se chcete snadno zapojit do své každodenní rutiny, můžete kurkumu přidat do svých oblíbených jídel nebo nápojů. Můžete ji přidat do polévky, rýže, smoothie nebo do šálku horkého mléka s medem. Pokud se vám nechce každý den připravovat jídla s kurkumou, můžete si také pořídit doplněk stravy ve formě kapslí, tablet nebo prášku.

 2. Aktivujte kurkumu teplem a tukem

  • Kurkumin, hlavní účinná složka kurkumy, je tuky rozpustná. Pro její maximální vstřebatelnost do vašeho těla je proto potřeba kombinovat kurkumu s tukem. Můžete ji popražit na oleji nebo přidat trochu kokosového oleje nebo másla do jídla s kurkumou. Kromě toho je dobrým nápadem přidat do jídla i nějaké teplo, jako například pepř. Pepř výrazně zvyšuje absorpci kurkuminu.

 3. Kurkuma a černý pepř: Magický pár

  • Jak jsme již zmínili, kurkuma je lépe vstřebávána do těla při kombinaci s tukem a teplem. Ale existuje ještě jedna složka, která dramaticky zvyšuje její účinnost – černý pepř. Černý pepř obsahuje látku nazývanou piperin, která zvyšuje absorpci kurkuminu až o 2000 %. Proto je dobrý nápad přidat špetku černého pepře do jídla nebo konzumovat kurkumu společně s čajem s přidaným pepřem.

 4. Kurkuma, med a zázvor: Silná kombinace

  • Pokud hledáte další způsob, jak zvýšit účinnost kurkumy, zkuste spojit kurkumu s medem a zázvorem. Med a zázvor mají také protizánětlivé účinky a jejich kombinace s kurkumou může být skvělou volbou pro vaše zdraví. Můžete si připravit nápoj z kurkumy, medu a zázvoru, nebo směs použít jako přídavek do jídel. Mnoho receptů s kurkumou obsahuje právě tyto tři ingredience a vytváří tak silnou kombinaci pro maximální účinnost.

Mějte na paměti, že kurkuma může ovlivnit účinnost určitých léků, takže před začátkem pravidelné konzumace se poraďte se svým lékařem. Doufáme, že vám naše tipy pomohou využít kurkumu co nejefektivněji a získat maximum jejích blahodárných účinků pro vaše zdraví.
Jak zvýšit účinnost kurkumy ve vašem jídelníčku

Jak zvýšit účinnost kurkumy ve vašem jídelníčku

Kurkuma je známá pro své mnoho léčebných vlastností a je široce používána ve vaření po celém světě. Ale jak můžete zvýšit její účinnost ve vašem jídelníčku? Existuje několik jednoduchých tipů, které vám pomohou využít veškeré benefity, které kurkuma nabízí.

 1. Dávkujte správně: Správné dávkování kurkumy je klíčem k maximální účinnosti. Doporučuje se konzumovat 1 až 3 gramy kurkumy denně. Můžete ji přidávat do různých pokrmů, jako jsou omáčky, polévky, smoothie nebo dokonce do kávy nebo čaje.

 2. Kombinujte s tuky: Kurkumin, hlavní aktivní složka kurkumy, je tuk rozpustná látka. Proto je nejlepší konzumovat kurkumu spolu s nějakým druhem tuku, jako je kokosový olej, avokádo nebo ořechy. To pomáhá tělu efektivněji vstřebávat kurkumin a využívat její léčebné vlastnosti.

 3. Přidejte černý pepř: Černý pepř obsahuje látku zvanou piperin, která zvyšuje vstřebávání kurkuminu do těla až o 2000%. Proto se doporučuje přidávat černý pepř do jídel, ve kterých používáte kurkumu. Můžete také přidat čerstvě namletý černý pepř přímo do kurkumového nápoje.

 4. Nezapomeňte na teplotu: Při vaření s kurkumou je důležité zachovat správnou teplotu. Kurkuma vyžaduje vyšší teploty na aktivaci svých léčebných vlastností. Proto již hotová jídla s kurkumou neohřívejte příliš dlouho a při vaření ji přidávejte až na konci procesu.

Není pochyb o tom, že kurkuma je silným superpotravinou. S těmito jednoduchými tipy můžete zvýšit její účinnost ve vaší stravě a využívat všechny její zdravotní výhody. Takže nezapomeňte začít přidávat kurkumu do svých oblíbených jídel a užívat si její blahodárné účinky!
Kurkuma: Nejlepší strategie pro její optimální účinky

Kurkuma: Nejlepší strategie pro její optimální účinky

Kurkuma, nebo také zázvor žlutý, je známá svými mnoha zdravotními výhodami. Především je to silný přírodní antioxidant, který pomáhá chránit tělo před volnými radikály a záněty. Pokud si chcete vychutnat maximální účinky kurkumy, je důležité konzumovat ji správným způsobem. Následující tipy vám pomohou vytvořit nejlepší strategii pro optimální účinky kurkumy.

 1. Kombinujte kurkumu s černým pepřem: Černý pepř obsahuje látku nazývanou piperin, která zlepšuje vstřebávání kurkuminu – hlavního účinného složky kurkumy. Kombinace kurkumy s černým pepřem tak zaručuje, že vaše tělo bude moci využít všechny její přínosy.

 2. Vyhřívejte kurkumu: Kurkumin je rozpustný ve tucích, takže pro optimální absorpci je nejlepší ji konzumovat spolu s nějakým druhem tuku. Můžete přidat kurkumu do vašich oblíbených jídel s olejem či kokosovým mlékem, nebo ji využít jako koření pro vaše smažené pokrmy.

 3. Vyzkoušejte kurkumový čaj: Kurkumový čaj je jednoduchý a účinný způsob, jak si vychutnat kurkumu. Stačí vařit vodu a přidat kurkumu, černý pepř a med pro chuť. Tento čaj můžete pít každý den ráno nebo večer a těšit se z jejích blahodárných účinků.

 4. Sáhněte po kurkumovém doplňku: Pokud nemáte čas nebo chuť připravovat si kurkumu sami, můžete zvážit užívání kurkumového doplňku ve formě tablet či prášku. Před nákupem si však důkladně prostudujte složení a doporučení dávkování, abyste získali co největší účinek.

S těmito tipy na optimální konzumaci kurkumy si můžete být jisti, že budete mít z kurkumy maximum užitku. Pamatujte však, že v případě závažnějších zdravotních problémů je vždy nejlepší konzultovat s odborníkem nebo lékařem.
7 užitečných tipů pro pít kurkumu a dosáhnout maximálního výsledku

7 užitečných tipů pro pít kurkumu a dosáhnout maximálního výsledku

Pro optimální účinnost kurkumy je důležité dodržovat určité zásady. Zde je sedm užitečných tipů, které vám pomohou využít maximálně jejích přínosů:

 1. Pijte kurkumu s černým pepřem: Černý pepř obsahuje látku nazývanou piperin, která zvyšuje vstřebávání kurkumy do těla. Proto je dobré přidat špetku černého pepře ke každé dávce kurkumy.
 2. Kombinujte s tukem: Kurkuma je rozpustná ve tucích, proto je důležité konzumovat ji s nějakým zdrojem tuku, jako je například avokádo, olivový olej nebo kokosový olej. Tuk pomáhá tělu vstřebat její účinné látky.
 3. Vyberte si správnou formu: Kurkumu můžete konzumovat ve formě prášku, kapslí nebo kapkách. Každá forma má své výhody a nevýhody, proto se poraďte s odborníkem, kterou formu je pro vás nejvhodnější.
 4. Pijte s teplou vodou: Kurkumu si můžete připravit jako čaj s teplou vodou. Teplá voda pomáhá uvolňovat účinné látky a usnadňuje jejich vstřebávání do organismu.
 5. Přidávejte do jídel: Kurkumu můžete také přidávat do různých jídel a nápojů. Můžete ji přimíchat do smoothie, polévek, omáček nebo jogurtu. Tím si zajistíte pravidelný přísun kurkumy do své stravy.
 6. Nekombinujte s konkurenčními bylinami: Pokud užíváte jiné byliny s protizánětlivými účinky, jako například zázvor nebo boswellia, je lepší je neužívat současně s kurkumou, protože se mohou vzájemně rušit.
 7. Dejte tělu dostatek času: Brzké výsledky nečekejte příliš rychle, protože každé tělo reaguje jinak. Kurkuma má dlouhodobé účinky a je důležité pravidelně ji užívat po delší dobu.

Využijte tyto tipy a získejte maximální účinnost z kurkumy. Užívejte ji s rozumem a konzultujte svého lékaře před jakoukoli změnou ve vaší stravě či případném doplňování potravinovými doplňky.

Inovativní metody konzumace kurkumy pro maximální účinnost

Inovativní metody konzumace kurkumy pro maximální účinnost

Kurkuma, oblíbený koření a přírodní léčivá rostlina, není jen další trendy potravinou. Její účinky na lidské zdraví jsou mimořádné, především díky účinné látce, kterou obsahuje – kurkumin. Chcete-li však dosáhnout maximálního účinku a využít těchto blahodárných vlastností, je zapotřebí umět kurkumu konzumovat správně. V tomto článku vám přinášíme několik inovativních způsobů, jak zvýšit účinnost kurkumy a využít jejích přínosů pro vaše zdraví.

 1. Kurkuma výliskem mléka: Kurkumin je rozpustný ve tukoch, proto je vhodné přidat kurkumu do teplého mléka nebo rostlinného mléka s vyšším obsahem tuků, jako je kokosové mléko. Tuk zvýší vstřebatelnost kurkuminu a zajistí, že se dostane do krevního oběhu, kde může vyvinout své účinky. Můžete použít kurkurmu v prášku, nebo ještě lépe, vyrobit si vlastní kurkumový pastu a přidávat ji do vašeho oblíbeného teplého nápoje.

 2. Kurkuma v kombinaci s pepřem: Pepř obsahuje látku zvanou piperin, která zvyšuje vstřebatelnost kurkuminu v těle až o 2000 %. Stačí jen přidat špetku čerstvého mletého pepře k vašim jídlům s kurkumou nebo pít nápoje s kurkumou spolu s pepřem. Tato jednoduchá kombinace výrazně zlepší účinek kurkumy na zdraví.

 3. Kurkuma v kombinaci s zázvorem: Zázvor je další přírodní léčivou bylinkou s protizánětlivými a antioxidačními účinky, které lze snadno kombinovat s kurkumou pro další zvýšení jejich prospěšných účinků. Zázvor a kurkuma jsou nejen výbornými společníky v kuchyni, ale také tvoří perfektní duo pro podporu trávení a imunitního systému.

 4. Kurkuma v kapslích: Pokud vám tyto inovativní metody konzumace kurkumy nevyhovují, můžete se rozhodnout pro konzumaci kurkumy ve formě kapslí. Tato možnost je jednoduchá a praktická, zajišťuje vám denní dávku kurkumy a kurkuminu bez zbytečného přemýšlení. Při výběru kapslí se ujistěte, že obsahují bio dostupnou formu kurkumy a ideálně kombinují i další přírodní látky, které zvyšují vstřebatelnost kurkuminu.

Vybrání si vhodné metody konzumace kurkumy pro maximální účinnost je individuální záležitostí. Důležité je vybírat kvalitní kurkumu, která má vysoký obsah kurkuminu. Pravidelné užívání kurkumy může přinést mnoho přínosů pro vaše zdraví, ať už ji budete používat jako koření nebo doplněk stravy. S inovativními metodami zde uvedenými se vám podaří vytěžit maximum z kurkumy a prožít její blahodárné účinky na vlastní kůži. Takže neváhejte a začněte využívat kurkumu pro maximální podporu svého zdraví již dnes!

Vyberte si vhodný doplněk stravy s kurkumou pro lepší vstřebávání

Kurkuma je jednou z nejpopulárnějších bylinných přísad v tradiční indické medicíně, známé jako ajurvédská medicína. Obsahuje přírodní sloučeninu kurkumin, která je známa pro své protizánětlivé vlastnosti a mnoho dalších zdravotních přínosů. Pokud chcete využít maximální účinky kurkumy, je důležité zvolit si vhodný doplněk stravy s kurkumou, který podporuje její lepší vstřebávání do těla. Zde je pár tipů, jak správně pít kurkumu a dosáhnout maximální účinnosti.

 1. Využijte černý pepř: Černý pepř obsahuje sloučeninu nazývanou piperin, která zvyšuje vstřebávání kurkuminu. Kombinace kurkumy s černým pepřem může podstatně zvýšit účinnost kurkumy v těle. Doporučuje se přidávat špetku černého pepře do jídla nebo pít kurkumu s vodou a přidat do ní trochu čerstvě namletého černého pepře.

 2. Konzumujte s tukem: Kurkumin je rozpustný ve tucích, proto je vhodné konzumovat kurkumu spolu s tukem. Můžete přidat kurkumu do pokrmů, které obsahují tuky jako kokosový olej, olivový olej, máslo nebo avokádo. Tuk pomáhá tělu absorbovat kurkumin a získat z ní maximální hybnou sílu.

 3. Vařte kurkumu: Kurkuma je výborná nejen jako doplněk stravy, ale také jako koření. Můžete přidávat kurkumu do různých pokrmů jako kari, omáčky, rizota nebo smoothies. Vaření s kurkumou pomůže uvolnit její léčivé látky a zvýšit její účinnost v jídle.

 4. Doporučeno dávkování: Pokud se rozhodnete užívat kurkumu formou doplňku stravy, je důležité dodržovat doporučené dávkování. Záleží na konkrétním produktu, proto se vždy radeji řiďte pokyny na příbalovém letáku nebo doporučením lékaře či odborníka na výživu.

Zvolení si vhodného doplňku stravy s kurkumou a dodržování správných postupů pro její konzumaci může významně zvýšit účinnost kurkumy v těle. Nezapomeňte se poradit s odborníkem, pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte léky, které se mohou vzájemně ovlivňovat s kurkumou.
Účinné kombinace kurkumy pro maximální využití jejích přínosů

Účinné kombinace kurkumy pro maximální využití jejích přínosů

Kurkuma je rostlina, která se v indické a asijské kuchyni běžně používá jako koření, ale má také mnoho zdravotních přínosů. Její hlavní účinnou látkou je kurkumin, který má silné protizánětlivé a antioxidantové vlastnosti. Pokud chcete mít z kurkumy maximální prospěch pro své zdraví, je dobré vědět, jak ji správně pít. Zde je pár tipů, jak zvýšit účinnost kurkumy.

 1. Kombinujte ji s černým pepřem: Černý pepř obsahuje látku nazývanou piperin, která zvyšuje vstřebávání kurkuminu v těle. Pokud tedy přidáte pár špetek černého pepře do svého kurkumového nápoje, pomůžete tělu využít přínosy kurkumy co nejlépe. Můžete si zkusit udělat kurkumový nápoj s horkou vodou, medem a špetkou černého pepře pro maximální zdravotní benefity.

 2. Kombinujte s tukem: Kurkumin je tukem rozpustná látka, což znamená, že se lépe vstřebává v těle, pokud ji kombinujeme s tukem. Můžete proto přidat kurkumu do pokrmů, které obsahují olej nebo máslo. Nebo si udělejte kurkumový nápoj s kokosovým mlékem, kterému dodáte zázvor a med pro větší chuťovou rozmanitost a zdravotní přínosy.

 3. Kombinujte s dalšími kořením: Kurkuma se skvěle hodí do tradičního indického koření, jako je například kari. Můžete vytvořit svůj vlastní kořenící mix s kurkumou, zázvorem, skořicí a dalšími lahodnými a zdravými přísadami. Tento mix pak můžete použít při přípravě různých pokrmů, které budou nejen chutné, ale také prospěšné pro vaše zdraví.

 4. Dbejte na kvalitu kurkumy: Pokud chcete mít z kurkumy maximální přínosy, je důležité si vybrat kvalitní a čerstvou kurkumu. Můžete se poradit se svým místním prodejcem zdravé výživy nebo si zakoupit kurkumu ve specializovaných obchodech s exotickými kořením. Důležité je také dbát na to, že kurkuma by měla mít jasnou žlutou barvu, čímž se potvrzuje její čerstvost a kvalita.

Z kombinací kurkumy s dalšími přísadami můžete získat maximální účinnost z přínosů této úžasné rostliny. Vyzkoušejte některé z výše uvedených tipů a užívejte si zdravý a chutný způsob, jak využít kurkumu ve vaší každodenní stravě.
Jednoduché triky pro otevření všech přínosů kurkumy

Jednoduché triky pro otevření všech přínosů kurkumy

Trik 1: Můj první tip pro maximální účinnost při pití kurkumy spočívá v kombinaci s černým pepřem. Pepř obsahuje látku nazývanou piperin, která zvyšuje vstřebávání kurkuminu – hlavního účinného prvku kurkumy. Do svého kurkumového nápoje přidejte několik čerstvě mletých kuliček černého pepře nebo je můžete přidat spolu s kurkumou při vaření.
Trik 2: Dalším trikem je kombinace kurkumy s tukem. Kurkumin je tukem rozpustný, což znamená, že je třeba konzumovat kurkumu spolu s nějakým zdravým tukem, abyste zajistili jeho plné vstřebání do těla. Můžete zkusit přidat kurkumu do kokosového másla, olivového oleje nebo jiného zdravého tuku a používat toto ochucovadlo při vaření.
Trik 3: Důležitým faktorem pro využití všech přínosů kurkumy je také správné množství. Doporučená denní dávka kurkumy se pohybuje kolem 1-2 čajových lžiček. Můžete ji přidat do svého oblíbeného šejku, smoothie, jogurtu, omáček či polévek. Buďte ale opatrní a nedoporučuje se překračovat tuto dávku, jelikož příliš velké množství může vyvolat trávicí potíže.
Trik 4: Posledním tipem je výběr kvalitního a čerstvého kurkumového koření. Snažte se kupovat čerstvé kurkumové koření ve formě kořenu, který si můžete nastrouhat nebo nařezat sami. Můžete také zvážit zakoupení kurkumového prášku vyrobeného z celých kořenů, který by měl být většinou bohatší na kurkumin.

Při dodržování těchto jednoduchých triků můžete získat maximální účinnost při pití kurkumy a využít všech jejích přínosů. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem nebo odborníkem na výživu, pokud se rozhodnete přidávat kurkumu do svého jídelníčku pravidelně a ve větších množstvích. Užijte si svůj kurkumový nápoj a buďte zdraví!

Klíčové Poznatky

Na závěr bychom rádi shrnuli naše rady, které vám pomohou využít kurkumu co nejefektivněji. Především je důležité vybrat si kvalitní kurkumu a preferovat bio varianty, které obsahují vyšší množství účinných látek. Doporučujeme kombinovat kurkumu s černým pepřem, který zvyšuje její vstřebávání a účinnost v těle. Vzhledem k tomu, že kurkuma obsahuje tuky nerozpustné ve vodě, je vhodné konzumovat ji se zdravými tuky, jako je olivový olej nebo avokádo. Pokud si připravujete kurkumový nápoj, dejte si pozor na teplotu vody – příliš vysoká teplota může snižovat účinnost kurkumy. Pamatujte také na to, že kurkuma je lepší absorbována ve spojení s jídlem, takže doporučujeme přidávat ji do pokrmů, marinád nebo smoothies. A samozřejmě, pamatujte na přiměřené množství – konzumace příliš velkého množství kurkumy může mít nepříjemné vedlejší účinky. Doufáme, že naše tipy vám pomohou využít pozitivní účinky kurkumy a přinést vám zdraví a pohodu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *