Virunga Baobab plod celý

159 Kč / ks 138 Kč bez DPH
Skladem

Plod baobabu, ikonického stromu Zanzibaru, je stále častěji označován jako mocná superpotravina plná živin. Milovníci zdravé výživy na něj nedají dopustit. Ještě důležitější ale je, že jeho sladce kyselá, citrusová chuť je osvěžující a plná vlákniny, vitamínů a minerálů. Měli bychom si ho dopřávat co nejčastěji. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

BAOBAB OD FARMÁŘŮ ZE ZANZIBARU

Strom baobabu je již z dálky dobře rozpoznatelný. Tyto obrovské a tajuplné stromy se dožívají tisíce let a jsou symbolem dlouhověkosti. Mají silný kmen a plochou korunu. Tvar kmene i tvar listů je maximálně přizpůsobený podmínkám, ve kterých roste. Vyskytuje se v oblastech s delšími obdobími sucha a díky svému tvaru dokáže udržet značné množství vláhy. Plody baobabu jsou poměrné velké, vejčitého tvaru s tvrdou červenou až hnědou slupkou. Uvnitř plodu se nachází bílá dřeň, křehké hrudky s drobnou peckou, které mají jemně citronovou a osvěžující chuť.

KDY KONZUMOVAT

Zralé plody jsou tvrdé a tmavě zbarvené. Plod baobabu má velkou trvanlivost. Pokud ho nerozkrojíte, lze ho v chladu skladovat až po 2 roky. Dužinu je možné usušit a semlít do prášku. 

PROČ SI VYBRAT BAOBAB

Plod baobabu se dostává stále více do povědomí. Často se označuje jako "strom života" a superpotravina. Obsahuje tolik prospěšných látek, až se dostal na seznam takzvaných superpotravin. Je to silný antioxidant. V jeho plodu najdete aminokyseliny nezbytné pro regeneraci těla i spoustu vitamínů - hlavně A, B, C (vysoký obsah vitamínu C ve srovnání s pomeranči). Kromě toho je bohatý na minerály, jako je fosfor, železo, draslík, hořčík nebo vápník. V neposlední řadě je plný vlákniny.

JAK CO NEJLÉPE OTEVŘÍT BAOBAB

Plod baobabu musíte rozbít tvrdým předmětem, abyste prolomili tvrdou slupku a mohli si vychutnat jeho dužinu.

GASTRONOMICKÉ OKÉNKO

Plod má sladce kyselou, citrusovou chuť. Je osvěžující, plný vlákniny, vitamínů a minerálů. Doma ho skvěle využijete třeba do polévky nebo omáčky. Rozemletý baobabový prášek je vynikající do ovocného smoothie. 

Tip: Jednotlivé drobné kousky plodu si můžete vychutnat celé. Pozor na drobnou pecku. 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotické ovoce
Hmotnost: 0.35 kg
Plodina: Ovoce
Země původu: Zanzibar
Zpracování: Čerstvé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: