Virunga Cukrová třtina 500 g

183 Kč / prut á 500 g 159 Kč bez DPH
Skladem

Čerstvě sklizená sladká cukrová třtina je určena k okamžité konzumaci nebo k vylisování šťávy. Šťáva z cukrové třtiny dokonale osvěží a je zdraví prospěšná. Je to vlastně 100% přírodní iontový nápoj. Cukr extrahovaný ze třtinové šťávy obsahuje pouze 15 kalorií. Kostičky třtiny také můžete oloupat a z kostiček “vyžvýkat” výbornou šťávu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CUKROVÁ TŘTINA OD FARMÁŘŮ Z UGANDY

Navštívili jste někdy Afriku nebo Asii? Pokud ano, pak si jistě pamatujete ikonické vozíky nebo pouliční stánky, kde místní prodávali studené drinky z vylisované cukrové třtiny. Nyní ji můžete ochutnat i doma. Přestože původně cukrová třtina pochází z Nové Guineje, stala se díky Kryštofovi Kolumbovi součástí produkce více než poloviny světa, včetně Asie a Ameriky. Dospělá rostlina je velmi podobná bambusu a může dorůst až do výšky 6 metrů.

Cukrovou třtinu pěstují ugandští farmáři na svých polích bez použití jakékoliv chemie. Sklízí se ručně zralá a dokonale čerstvá se letecky převáží do Čech. 

KDY KONZUMOVAT

Cukrová třtina je určena k okamžité spotřebě. 

PROČ SI VYBRAT CUKROVOU TŘTINU

Kromě toho, že se z ní vyrábí třtinový cukr, je skvělá i k vylisování nebo k okamžité konzumaci. V jednotlivých prutech cukrové třtiny se skrývá neskutečná dávka energie a zdraví. Je nabitá sacharidy, bílkovinami, vitamíny A, C, B. Obsahuje také velké množství minerálů, jako je fosfor, vápník, draslík, zinek a železo.

GASTRONOMICKÉ OKÉNKO

V horkých letních dnech je šťáva z cukrové třtiny bezpochyby jedním z nejlepších způsobů, jak uhasit žízeň. Cukrová třtina totiž osvěží a neobsahuje žádné tuky. Je to vlastně 100% přírodní iontový nápoj. Cukr extrahovaný ze třtinové šťávy obsahuje pouze 15 kalorií.

Tip: Stačí oloupat zelenou slupku, nakrájet bílou dužinu a z kostiček “vyžvýkat” výbornou šťávu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotické ovoce
Hmotnost: 0.5 kg
Plodina: Sladkosti
Země původu: Uganda
Zpracování: Čerstvé
Trvanlivost: Určeno k okamžité spotřebě

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
1x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: