Virunga Baby banány

161 Kč / trs cca 700 g 140 Kč bez DPH

Já už nechci Cavendish!

Na světě je několik desítek druhů banánů, žel u nás známé jen Cavendish. Je na čase to změnit! Co začít od těchle jemňoučkých baby banánů? Čerstvé, zralé, ready-to-eat - jako všechno co nabízíme! Jeden trs oplývá asi patnácti až dvaceti banánky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Renesance banánů přichází! Cavendish je u nás minulostí. Tohle je naše Lady Banana mezi banány. Baby banán, latundan nebo také apple banana je filipínským a karibským původcem africké banánové populace, který je v současné době již součástí přirozené ugandské permakultury. Pokud čekáte pouze banánově sladký výbuch ve vašich ústech, musíme vás zastavit. Tento druh banánu vyniká svou specifickou chutí. Sladko-kyselá chuť vám může evokovat kombinaci několika různých ovocných druhů dohromady banánem začínaje, jablkem konče. 

Zralý baby banán by se měl na barevném spektru pohybovat někde mezi sytě žlutou až nahnědlou barvou slupky, může být stínovaný černými skvrnkami. U skutečně zralého apple banánu můžete v chuti najít určité nuance ananasu či jahod. Fantazie nemá limity.

Ve vašem tropiboxu ho nejčastěji najdete v podobě trsu, na kterém může být až 20 banánků. Ne, nikomu prsty nesekáme. Proto nebuďte překvapeni, když některé budou nápadně připomínat dlaň ruky (v Ugandě je přezdívají „lady finger banana“).

Kdybychom měli vypíchnout jednu skvělou věc oproti typické odrůdě Cavendish, určitě je to vyšší obsah vitamínu C a A. 

Gastronomické okénko

Apple banánky se s oblibou využívají k dezertním kulinářským aktivitám. Skvěle se kombinují s jablky, jahodami, borůvkami či citrusy. Zalité karamelem připomínají ráj. Přidejte ještě zmrzlinu a již v ráji budete. Díky mírně kyselé chuti se nemusíte bát přidat banánek i do slaných jídel. Co takhle se slaninou či makadamovými oříšky?

TIP: Pokud máš pocit, že nestihneš banánky zkonzumovat a bojíš se jejich přezrání, zamraz si ho a vytvoř si smoothie bowl na později. S makadamovým mlékem?

Doplňkové parametry

Kategorie: Čerstvé tropické ovoce, ovoce čerstvé Uganda
Hmotnost: 0.7 kg
Plodina: ovoce
Země původu: Uganda
Zpracování: čerstvé
Trvanlivost: určeno k okamžité spotřebě

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
1x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
organické nízkokalorické baby banány bio uganda afrika banánový shake koktej koláč zdraví miminka organické nízkokalorické baby banány bio uganda afrika banánový shake koktej koláč zdraví miminka
5
I Avatar autora | 26.1.2018
Banány nemusím,tento jsem ochutnala a doporučuji.