Virunga Sušený jackfruit 200 g

199 Kč / ks 173 Kč bez DPH
Skladem
Váha
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Ochutnejte jedinečný zdroj energie, vitamínů a minerálů. Pochází ze šetrného zemědělství malých farem v Ugandě. Je nesířený, neslazený a sušený na africkém slunci.  

Ideální na cesty jako vydatná svačinka pro děti i dospělé.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

SUŠENÝ JACKFRUIT OD FARMÁŘŮ Z UGANDY

Jackfruit je fascinující ovoce. Je to největší ovoce na světě pěstované na stromě. Plody rostou přímo na kmeni stromu a stromu trvá pět až sedm let, než začne plodit ovoce. Vzrostlý strom dává 150 až 200 plodů ročně. Jackfruity mívají obvykle kolem 10 kg, některé kousky ale dorůstají i do váhy 30 kg. 

Podle dochovaných zdrojů víme, že jackfruit byl významnou součástí indické kultury. První pokusy o jeho kultivaci proběhly již před 6 000 lety. Dnes představuje jackfuit národní ovoce Bangladéše a Indonésie. A také největší jedlý plod na světě vůbec. 

Jackfruit pěstují a následně suší pod africkým sluncem drobní farmáři z Ugandy. Je neslazený, bez přidaného cukru, konzervantů a nesířený. 

Jackfruit je pěstován organickým způsobem a při jeho pěstování farmáři využívají postupy a znalosti děděné z generace na generaci. Jackfruitové stromy rostou po celé Ugandě, v centru měst v parku nebo za každým domem.

Jackfruit se sklízí zatočením a prudkým škubnutím. Poté se podle velikosti buď hází dolů do deky, kterou drží farmáři. Pokud je jackfruit velký, tak se dolů na zem spouští po provazu. Nikdy nepadá sám od sebe, takže se nemusíte při procházce pod stromy bát, že vám spadne na hlavu.

PROČ SI VYBRAT JACKFRUIT

Jackfruit voní jako ananasy a banány. Chuť připomíná mango meloun a banán dohromady. Uvnitř každého dílku jakcfruitu je semeno o velikosti datle. Ta jsou jedlá, ale ne za syrova. Je třeba je upražit nebo uvařit. Jsou bohatá na škrob, bílkoviny i minerály. Považují se za afrodisiakum.

Jackfruit je nutričně srovnatelný s banány. V jeho dužině najdete draslík, hořčík, mangan, železo, vitamín C, A a B. Je bohatý na antioxydanty.

GASTRONOMICKÉ OKÉNKO 

TIP: Ideální svačinka na cesty. Jako sladká odměna pro děti. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Suché plody
Plodina: Ovoce
Země původu: Uganda
Zpracování: Sušené
Váha: 200 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: