Příběh virungy

Pro někoho je Uganda jen další z více než dvou set zemí na planetě. Pro nás ale ne. Pro nás je to domov, zázemí a životní láska. A to nejlepší ze srdce Afriky bychom chtěli dopřát i vám. Abyste také měli možnost ochutnat to nejčerstvější exotické ovoce, zeleninu, kakao, kávu nebo koření a přenesli se tak na chvilku do našeho tropického ráje. A kdo ví, třeba se zamilujete stejně jako my.

Příběh virungy_2

Proč právě Virunga?

Virunga je dechberoucí oblast tří afrických zemí Ugandy, Rwandy a Konga. Právě v těchto končinách, kde dodnes soptí majestátní vulkány, pralesy obývají vznešené gorily a na stromech roste to nejbáječnější ovoce, pro vás pěstujeme plně organické (bio) zemědělské produkty té nejvyšší kvality

Příběh virungy_1

Všechny produkty pochází od místních farmářů, od kterých vykupujeme ovoce za férové ceny a podporujeme jejich podnikání. Můžete se spolehnout, že díky rychlé letecké přepravě je vše naprosto čerstvé, bez chemických postřiků, konzervantů a přidaných cukrů. Dbáme na to, aby ovoce bylo tak akorát zralé a chutnalo přesně jako v Africe.

Naše produkty nejsou na první pohled dokonalé jako ty ze supermarketů. O to víc jsou ale autentické, voňavé a chuťově nepřekonatelné. Místní farmáře známe osobně a společně pro vás vybíráme to nejlepší ovoce za jehož kvalitu můžeme dát ruce do ohně.

V současné době jsme dokonce rozšířili náš sortiment i o produkty z Indonésie, Tanzánie, Keni, Brazílie a Kolumbie.

Příběh virungy_3 

Africké trhy

Nechceme, abyste kupovali opici v pytli. Proto se za vámi každý víkend vydáváme do různých koutů České republiky a Slovenska. Vy ochutnáte neznámé plody a my poznáme další milovníky exotiky.

Naplánované akce, báječné recepty z našeho ovoce, ale i informace o našich produktech a farmářích pravidelně zveřejňujeme na webu https://www.africketrhy.cz/

Při našem počínání myslíme na dopady našeho podnikání. Staráme se o naší uhlíkovou stopu, kterou se snažíme kompenzovat podporou malých komunit v méně rozvinutých oblastech Ugandy a ochranou místní přírody. 

Nic z toho bychom ale nemohli dělat bez vás, našich zákazníků. Zejména díky vám můžou naši pěstitelé poslat své děti do školy, dopřát svým rodinám lepší zdravotní péči a zajistit si o kousek snazší život.

Budeme rádi, když nám dáte vědět, jaký dojem na vás naše výrobky udělaly, a co bychom my mohli udělat pro to, aby naše služby pro vás byly ještě lepší.

Pokud si nejste jisti výběrem ovoce, objednejte si naši nejoblíbenější bedýnku, ve které najdete vždy ten nejlepší mix toho nejčerstvějšího ovoce. 

infografika