Podpořte Nemocnici Whisper's Magical Children v Ugandě

20 Kč / ks 50 Kč / ks 100 Kč / ks od 20 Kč / ks 20 Kč bez DPH 50 Kč bez DPH 100 Kč bez DPH od 20 Kč bez DPH
❤ Děkujeme ❤ ►►► ❤ Děkujeme ❤ ►►► ❤ Děkujeme ❤ ►►► Zvolte variantu
Částka
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nemocnice Whisper's Magical Children Hospital je jedinou nemocnicí svého druhu, nejen v Ugandě.

Virunga zahájila dobročinnou spolupráci s česko-ugandskou dětskou nemocnicí a porodnicí. Společně s námi ji můžete podpořit a dozvědět se více o tom, jak v Ugandě pomáhá. Kromě toho vám příběhy z nemocnice prozradí více o tom, jak se v Ugandě žije, jak se lidé z vesnice dostávají ke zdravotní péči a jak se ve městě Jinja přivádějí miminka na svět:-). Jednoznačně doporučujeme sledovat, ve Whisperu pracují opravdoví hrdinové a čeští dobrovolníci pomáhají. 

Virunga nemocnici podpoří nejen prostřednictvím příspěvků zákazníků na našem eshopu, ale příslušníky nemocnice budete moci potkat i na afrických trzích (africketrhy.cz), na kterých se budou prodávat dobročinné předměty a pochutiny z Ugandy. Stejně tak i naše milované ovoce do nemocnice Whisper v Ugandě zdarma od virungy dorazí hned po uvolňení koronavirových omezení s dopravou. Za virungu si veškeré pomoci nemocnice obrovsky vážíme a tak se pokusíme doručit pomoc tam, kde je jí nejvíce potřeba. 

Aktuálně výtěžek z příspěvků na eshopu bude věnován na tyto projekty: 

https://www.darujme.cz/projekt/1202027

https://www.darujme.cz/vyzva/1201366?fbclid=IwAR0_cW68ofr7M1vxDeILvY8hiLeFzhofYHO298ow3J_E5SxqLO89LwHrYMo

Češka – Veronika Cejpková, zakladatelka a vedoucí nemocnice, o ní prozrazuje:

Oficiálně jsme nemocnici otevřeli v březnu 2016 jako nemocnici pro děti a v květnu 2018 jsme ji doplnili o porodnici a gynekologii.

Ve Whisperu nevidíme naše pacienty jako diagnózy, vidíme je jako lidi s životními příběhy a chceme každému individuálně pomoci v jeho situaci, proto kromě lékařské péče nabízíme i sociální podporu, preventivní péči a spoustu dalších služeb.

Chceme, aby se u nás naši pacienti cítili dobře, a proto si zakládáme na příjemné a veselé atmosféře. Z toho důvodu je naše nemocnice krásně barevná, stěny zdobí barevné pohádkové obrázky, zaměstnanci nosí barevné veselé oblečky, čepičky a nikdy neztrácí úsměv, dvůr je plný hraček a prolézaček pro děti na hraní. Zakládáme si na tom, aby naši zaměstnanci byli usměvaví, motivovaní a příjemní k sobě i k pacientům. Léčíme tu úsměvem a to je obrovský rozdíl.

Protože věříme, že zdraví je pro všechny (ne jen pro ty, kteří mají peníze), všichni naši pacienti po zaplacení vstupního poplatku mají všechny služby nemocnice v plné výši zdarma.

Veškeré léky, vyšetření, testy, léčba jsou na účet nemocnice, pacienti dostávají třikrát denně teplé jídlo, plenky, hygienické potřeby, čisté lůžkoviny, mají neustálý přístup k pitné vodě, mohou plně využívat společné prostory nemocnice k vaření, praní a hygieně. A to vše platí nejen pro pacienta, ale i pro rodiče.

MALÁRIE a SRPKOVITÁ ANEMIE:

Je nejčastějším důvodem hospitalizace našich pacientů. Tento zákeřný parazit je přenášen komáry a v krvi pacientů napadá červené krvinky, které se rozpadají. Děti potom trpí anemií a potřebují krevní transfuzi. V minulém roce jsme podali 2 270 krevních transfuzí našim pacientům a díky spolupráci s krevní bankou máme stále dostatek krve pro všechny děti, které ji potřebují.

POPÁLENINY:

Jsou velmi častým úrazem v Ugandě, hlavně kvůli tomu, že lidé vaří na otevřeném ohni na zemi a děti se často zraní. V loňském roce jsme přijali 51 pacientů se závažnými popáleninami.

PODVÝŽIVA:

Je dalším velkým problémem napříč Ugandou. V roce 2018 jsme přijali 153 dětí ve stavu závažné podvýživy. Tyto děti u nás podstoupily dlouhou nutriční terapii, která trvá týdny i měsíce, než se dostaly na svou cílovou váhu a byly propuštěny domů.

PORODNICE Whisper byla otevřena v květnu 2018, od té doby jsme přijali 639 pacientek k prenatální péči, gynekologickým zákrokům, vyšetřením a porodům. Úmrtnost u porodu je v Ugandě velmi vysoká a s tím chce Whisper skoncovat.

Na stránky nemocnice se můžete podívat zde...

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: