Virunga Mořská sůl ze Zanzibaru s pepřem 300 g

149 Kč / ks 130 Kč bez DPH
Skladem

Mořská sůl ze Zanzibaru dochucená s pepřem dodá pokrmům dokonalou chuť. Je zcela přírodní, není chemicky zpracovaná a nejsou v ní přidány žádné další příměsi ani jód. 

Sůl je vhodné před použitím rozemlít ve mlýnku.

Obsah balení: 300 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

MOŘSKÁ SŮL ZE ZANZIBARU DOCHUCENÁ PEPŘEM

Mořská voda obsahuje devadesát dva minerálů. Mořská sůl se získává odpařováním mořské vody a prochází minimálním zpracováním. Není zpracována jako sůl kuchyňská a zachovává si minerály, jako je hořčík, draslík, vápník a další živiny. Tyto minerály dodávají soli chuť a barvu. Sůl je nebytná pro správné fungování organismu a buněk. 

Mořská sůl ze Zanzibaru je dochucena pepřem. Minerály a živiny obsažené v mořské vodě si ve větší míře zachovává a je tedy pro organismus vhodná pro udržení jeho rovnováhy. Je to zdravá alternativa běžné kuchyňské soli. 

PRČ SI VYBRAT SŮL ZE ZANZIBARU

SŮL A ZDRAVÍ

Obecně platí, že sůl může pomoci udržet dostatečnou hydrataci a hladinu krevního tlaku. Vzhledem k tomu, že sodík hraje zásadní roli v rovnováze tekutin, jeho nedostatek může vést k dehydrataci, zejména při vysoce intenzivním sportu a cvičení.

Sůl je pro organismus nezbytná. Bez soli nedochází ke správnému fungování buněk a proto by sodík neměl být z potravy zcela vyloučen. Sodík je kromě kontroly krevního tlaku nezbytný také pro funkci nervů a svalů. 

DENNÍ PŘÍJEM SOLI

Pro dospělého je doporučeno zkonzumovat pouhých 5 g, u dětí se doporučují dávky mnohem nižšíDenní příjem soli je třeba kontrolovat a nepřekračovat doporučené množství. Nadbytečný příjem sodíku (ale i jeho příliš nízký příjem) může vést ke změnám krevního tlaku, k srdečním či dalším zdravotním problémům.

SŮL V PÉČI O POKOŽKU

Mořská sůl pomáhá čistit póry a zároveň vyrovnává produkci mazu a zadržuje vlhkost uvnitř pokožky. Má antibakteriální vlastnosti a zlepšuje stav pupínků a akné. Mořskou sůl můžete použít jako přírodní peeling, zatímco její minerály pokožku vyživují. Koupel s mořskou solí snižuje suchost a záněty kůže. 

Skladujte v suchu a chladu.

Země původu: Zanzibar

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: