Virunga Spiced Cofee Pražená káva mletá 100 % arabica Medium Roast

149 Kč / ks 130 Kč bez DPH
Skladem
Položka byla vyprodána…

Jedinečná Spiced Coffee z Ugandy s přidaným hřebíčkem, kardamomem a badyánem ze Zanzibaru.
Kvalitní mletá káva arabica z Ugandy, 100% Arabica třídy AA, medium rosted s příchutí zanzibarského koření.
 
100g
 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Uganda Coffee 100 % arabica

Prapůvodní a nešlechtěný kávovník arabský roste v panenské přírodě kopců a vodopádů ve výšce 1600-2000 m n. m. na úpatí vyhaslé sopky Mount Elgon.

Mnozí jí říkají kávová hora Ugandy, tyčí se do výšky 4 321 m n. m. a je nejstarší sopkou východní Afriky. Její půda poskytuje bohaté množství živin a dává vzniknout kávovým zrnům té nejvyšší kvality. Vše je pěstováno organicky a zpracováno v malých výrobnách za podpory Rainforest alliance.

Plantážím vládnou ženy z vesnice Sipi, které se sdružují do spolků. Výnos z prodeje kávy jim dává možnost zabezpečit rodiny a investovat do vzdělání dětí. Místní, včetně dětí, pijí kávu celý den. Dává jim energii a vitalitu do každodenní života.

Při pražení má káva oříškové až čokoládové aroma, tělo je střední s lehkými slanými tóny a lehkou kyselostí připomínající pomeranče, v závěru potěší výrazný karamelovým dozvukem.


Vychutnejte si kávu přímo ze svahů sopky Mount Elgon

kávovníky-z-oblasti-sopky-Mount-Elgon-1024x683


Africká káva splňuje přesně to, co od kávy očekáváte. Čerstvá pražená káva má výraznou a silnou chuť, kterou si zamilujete.

Africká káva je jedinečnou delikatesou a nápojem pro opravdové labužníky. Díky ní v každém šálku kávy ochutnáte kousek Afriky. Pro tento kontinent představuje produkce kávy velmi důležitý článek zdejší ekonomiky.

Africká káva chutná jinak než káva karibská nebo asijská, což je dáno především polohami jednotlivých kontinentů. Ochutnejte nezaměnitelnou chuť právě tohoto chudého afrického kontinentu, který je ovšem bohatý na jednu z nejkvalitnějších káv na světě.

Složení: 100 % arabica třídy AA

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Hmotnost: 0.15 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: