Virunga Džem marakuja ananas 200 ml

169 Kč / ks 169 Kč bez DPH
Skladem

Poctivý domácí džem vyrobený z oblíbeného ovoce marakuji a ananasu. Ovoce trháme v Ugandě a zpracováváme u nás. Najde v něm velké kousky organického ovoce, které je pěstováno organicky drobnými farmáři v Ugandě. 

Obsah 200 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

MARAKUJA A ANANAS OD FARMÁŘŮ Z UGANDY

Naši šikovní ugandští farmáři sklízí ananas zcela čerstvý a poté ho posílají nejrychlejší leteckou dopravou přímo k nám. Díky tomu je jeho chuť perfektní. Pěstují se tradičním způsobem, bez jakýkoli chemikálií či mechanických postupů. Své jedinečnosti vděčí láskyplné lidské práci a způsobu pěstování, které jsou prověřené generacemi. 

Traduje se, že v Ugandě rostou nejlepší ananasy na světě. Je to proto, že ugandská půda je neskutečně úrodná, země je obehnaná majestátními horami, které udržují perfektní vláhu od nedalekého moře a ananasům se tak dokonale daří. Navíc místní farmáři na každém keříku ponechávají jeden až maximálně dva kusy, které si tak z rostlinky vyzobou veškerou vodu a výživu. Díky tomu jsou neskutečně sladké a šťavnaté.

Marakuja patří do čeledi popínavých rostlin. Na světě existuje více než čtyři sta různých druhů. Za nejdůležitější odrůdu je považována fialová a žlutá mučenka. Chuť se odvíjí od konkrétního druhu. Většinou je však chuť sladkokyselá a připomínat může vzdáleně mango nebo meruňku. Žluté marakuji bývají sladší a jemnější než ty fialové. 

Mučenku pěstují a sbírají drobní farmáři v Ugandě. Je organické kvality a zcela bez jakýchkoliv chemických ošetřujících látek.

PROČ SI VYBRAT MARAKUJO ANANASOVÝ DŽEM

Marakuja obsahuje totiž opravdu vysoké množství vitamínů A, B, C, vápníku, fosforu, železa a vlákniny. Bývá někdy označována jako superovoce. V některých zemích se v tradičně používají dokonce i květy marakuji na přípravu prostředku pro lepší spánek a celkové zklidnění těla. Maracuja mimo jiné obsahuje asi 17% sacharidů, mnoho provitamínu A, vitamíny B, vitamín C, vápník, fosfor, železo a vlákninu.

Ananas obsahuje průměrně 86 % vody, draslík, vápník, sodík, měď, železo a samozřejmě spoustu vitamínů (C, B6 a další). Nachází se v něm i množství organických kyselin, biotin a asi nejznámější bromelin, který má protizánětlivé účinky. Je skvělým pomocníkem při dietě díky vysokému obsahu vody a malému množství kalorií. Díky obsahu vitamínů a minerálů napomáhá posílení imunity a obranyschopnosti organismu a pomůže i k dobrému trávení. Jeho chuť je dokonalá, neštípe na jazyku, je šťavnatý a sladký. 

SLOŽENÍ

Složení: 80 % ovoce

  • marakuja 40 %
  • ananas 40 %
  • cukr bílý a třtinový
  • citrónová šťáva s dužinou
  • želírouvací látka xantanová guma a karubin
  • sorban draselný

Džem uchovávejte v suchu do 25 °C. Po otevření spotřebujte do 14 dnů.

Obsah balení: 200 ml

GASTRONOMICKÉ OKÉNKO 

TIP: Džemy jsou skvělé nejen ke snídani, k masu, sýrům, paštikám, ale i na vaření a pečení. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Džem
Hmotnost: 0.375 kg
Země původu ovoce: Uganda
Obsah balení: 200 ml, 140 ml
Trvanlivost: Datum spotřeby uvedeno na etiketě
Výrobeno: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: