Velikonoční čokoládová vajíčka

Velikonoce a čokoláda patří neodmyslitelně k sobě. Připravili jsme pro Vás proto sladký čokoládový recept s ovocem. Nenechte se zmást, není to pravý "vajíčkový" žloutek ani bílek - vše je z našeho ovoce. 

Jaké ingredience potřebujete pro 6-8 vajíček?  

  • čokoládová dutá vajíčka 6 - 8 ks
  • 50g zakysané smetany
  • 1 baby banán, 1 čajovou lžičku kokosové mouky (rozemletý kokos), vanilkový lusk pro přípravu "bílku"
  • mango, mučenka pro přípravu "žloutku"

Postup je jednoduchý

  1. Nejprve si připravíme čokoládová vajíčka. Zubatým nožem opatrně ukrojíme špičky. Vajíčka si dáme do stojánku, aby se  nám s nimi dobře pracovalo, a uložíme je chladit do lednice.
  2. Dále si připravíme „bílek“. Zakysanou smetanu rozmixujeme tyčovým mixérem s baby banánkem, poté přidáme i ostatní ingredience (kokosová mouka, trocha vanilky) a opět promixujeme. Kokos krásně zahustí směs a můžeme jí naplnit vajíčka asi do tří čtvrtin a opět uložíme chladit do lednice.
  3. Nakonec si připravíme směs na „žloutek“ rozmixováním plátku zralého manga se šťávou z poloviny mučenky, kterou přecedíme přes sítko, abychom zachytili semínka a vytvořili jsme hustší směs.
  4. Vyndáme si z lednice vajíčka a uděláme důlek uprostřed. Pokud by se nám zdála směs ještě řidší, můžeme dát ještě na chvíli do mrazáku. Naplníme „žloutek“ a dáme chladit.

Doba přípravy: cca 30 minut

Recept pro Vás připravila Zuzana Okonji, Zdravé vaření s láskou

Přejeme krásné Velikonoce!

 9