Novinka: Ovoce z Kolumbie


Máme pro vás skvělou novinku! Nově si u nás budete moci zakoupit nejchutnější a nejcennější ovocné poklady z daleké Kolumbie. 

Naší filozofií je stejně jako v Ugandě "Podpora drobných farmářů" a "Spravedlivé ceny". Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s farmáři z oblasti Antioquia v Kolumbii, kteří cítí stejně jako my vášeň pro krajinu a poctivou práci


colombia-4926392_1920


O oblasti Antioquia

Oblast Antioquia se nachází na severovýchodě Kolumbie. Z nádhery, kterou tato oblast oplývá vás mohou rozbolet oči. Jen málokterá země světa totiž nabízí na svém území kombinaci tolika ekosystémů. Nachází se zde bujný a nepropustný tropický deštný prales, nádherné štíty, vrcholy a průsmyky rozeklaných vysokohorských And i příjemné oceánské pobřeží. Příroda se zde opravdu vyřádila a i proto se zde exotickému ovoci tolik daří.


Ovoce, které si u nás budete moci zakoupit

Papaya - místní typ Kolumbijští farmáři nazývají "Tainung".

Mangosteen - exotické ovoce, vysoce ceněné pro své protirakovinné vlastnosti, se šťavnatou jemnou texturou a lehce sladkou a kyselou chutí. Často je označován jako ovoce králů a jako jedno z nejchutnějších na světě. Stačí otevřít rukama a jíst dužinu. Také je konzumováno v lahodných džusech. Šlupka jedlá není. 

Lulo - dužina je podobná rajčeti, ale je konzistentnější a žluté barvy. Má nakyslou chuť. Šťáva z něj smíchaná s vodou je šumivá a velmi oblíbená. Před konzumací je doporučeno šlupku odřezat - nekonzumuje se.

Žlutý dragon fruit - stejně jako u červených variant se jedná o plod kaktusu. Nejlépe chutná vychlazené a konzumuje se samostatně nebo v dezertech či džusech. Kůra není jedlá.


mango_draci ovoce


Kaktusový fík - plody mají hruškovitý tvar a rostou na vrcholcích článků kaktusu. Dužina i chutí připomíná sladké hrušky. Šlupka se nekonzumuje. Konzumuje se čerstvý nebo se využívá při přípravě salátů. Je to běžné ovoce zejména ve střední a na severu Jižní Ameriky a vyskytuje se i ve středomoří, například v Řecku.

Granadilla - Granadilla patří do rodiny Maracuya a Gulupa. Obsahuje želatinovou dužinu s černými jedlými semeny. Chuť je vysoce aromatická, sladko kyselá s vysokým obsahem vitamínů A,C,K, fosforu, železa a vápníku. Ne nadarmo se jí přezdívá "ovoce vášně". Konzumuje se čerstvá a nejlépe je vyjíst dužinu lžičkou. Šlupka není jedlá. 

Lze ji využít i v salátech, koktejlech, ale i jako polevu na koláčích.

Curuba - neboli banánový Passion fruit. Má protáhlý tvar a tenkou slupku, pod kterou se po celé jeho délce nalézá rosolovitá dužina. Jeho chuť je jemně nakyslá. Obsahuje vitamíny A,C, B1, B2, niacin a riboflavin.


Curuba_300


Soursop (Annona muricata) -  aka Láhevník se pěstuje kvůli chutným a výživným plodům označovaným jako Guanabana. Ovoce se obvykle konzumuje syrové, buď samotné nebo v ovocných salátech. Může se použít i jako surovina pro výrobu různých sladkých pokrmů: zmrzliny, marmelády, sladkého pečiva, nebo ovocných šťáv a koktejlů. Patří ale mezi hodně citlivé plody, které není možné příliš dlouho uchovávat. Citlivé jsou zejména na otlak. 


 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení