Nepečený cheesecake s dračím ovocem

Ingredience na formu průměru cca 22cm:

  • 100g karamelových sušenek „Lotus“
  • 100g cereálních sušenek s brusinkami „BeBe Dobré Ráno Naměkko“
  • 100g rozpuštěného másla
  • 250g tučného tvarohu (baleného ve vaničce)
  • 200g mascarpone
  • 200g zakysané smetany
  • 15g práškové želatiny
  • 125g dračího ovoce
  • citrón
  • cukr či sladidlo dle výživového stylu např. erythri

Postup: Začneme přípravou korpusu. Všechny sušenky si dáme do sáčku a pomocí válečku je rozdrtíme na drobné kousky. Opatrně směs vysypeme do misky, promísíme, abychom měli druhy sušenek rovnoměrně oddělené. Přilijeme rozpuštěné máslo, se kterým směs lžící hezky promícháme. Poté si připravíme formu na dort.

Dle zvyklostí u typu formy ji případně vysteleme folií či pečícím papírem, já používám folii pro snazší manipulaci s dortem a především vyndání z formy. Směs sušenek a másla vysypeme do připravené formy, rozprostřeme po celém dně a lžící trochu upěchujeme. Takto připravený korpus vložíme ztuhnout do lednice a vrhneme se na další části dortu. 


Cheesecake_1


Na tvarohovou vrstvu použijeme tvaroh, mascarpone, zakysanou smetanu a cukr či sladidlo dle chuti (já 2pl erythritu), vše dáme do misky a smísíme. Poté si vezmeme malý kastrůlek, do kterého vložíme dračí ovoce a přidáme vodu.

Používáme 125g ovoce a stejné množství vody se šťávu asi z 1/3 citrónu. Směs na mírný plamen zahříváme aby se ovoce rozvařilo a při tom využijeme kastrůlek jako vodní lázeň. To znamená, že si misku s tvarohovou směsí umístíme nad kastrůlek s ovocem a necháme směs takto rozpouštět. Již po pár minutách uvidíme, jak se rozpouští. V tu chvíli přidáme 5g  želatiny a opatrně promícháváme, aby se spojila se směsí, lze použít metličku.

Kontrolujeme i ovocnou směs. Když se ovoce začne rozvařovat, přidáme 10g želatiny a velice opatrně ji rozmícháme, aby nám nevznikly hrudky, a necháme želatinu rozpustit. V okamžiku, kdy máme hezkou tvarohovou směs bez hrudek, sundáme misku a nalijeme na korpus z lednice. Hezky rozetřeme a můžeme dát zpět chladit do lednice. Ovocnou část budeme mít také připravenou.

Želatina se nevaří, na to dejte pozor, chceme ji jen rozpustit. Kastrůlek si můžeme nechat chladnout při pokojové teplotě, pouze kontrolujeme. S postupem času nám začne pomalu tuhnout. Zhruba za 45-60 minut máme dostatečně tuhou tvarohovou část natolik, abychom se nemuseli bát a mohli na ni opatrně navrstvit ovocnou složku bez jejího propadnutí. Hezky rozetřeme a necháme dále chladit, ideálně přes noc.

Dort dle fantazie nazdobíme například ovocem, mátou, květinami a lze si ponechat i trošku tvarohu na toto. Nejlépe chutná když ho před servírováním necháme chvilku povolit mimo lednici.

Doba přípravy: cca 6-8 hodin


draci ovoce