Mezinárodní den dětí trochu jinak

První červen patří již více než 100 let dětem. Pořádají se různé dětské akce, sportovní utkání.  Ale věděli jste, že např. v Africe se dětský den slaví až 20. listopadu, na který připadá Světový den dětí?

Ve Virunze víme, že je potřeba myslet na děti častěji než jen párkrát do roka. Především pak na ty, které to nejvíc potřebují, a proto již více než rok podporujeme kouzelnou nemocnici a porodnici Whisper, která se nachází v ugandském městě Jinja. 

Kdo léčí malé pacienty

Celý tým lékařů má na starosti primář Emem, který pravidelně prochází celou nemocnici, aby se ujistil, že je vše, tak jak má a že o každého dětského pacienta je dobře postaráno. Navíc dokáže každé dítě rozesmát, protože v usměvavé a veselé atmosféře se pacienti uzdravují mnohem rychleji. 

Dalším usměvavým členem týmu je nutriční specialistka Franklin. Děti ji doslova milují, nejen pro její široky úsměv, ale především pro její oddanost a obětavost. Často za svými pacienty dojíždí až do velmi odlehlých oblastí, třeba jen proto, aby se ujistila, že se jim po vyléčení stále dobře daří.

Kromě doktorů tvoří nedílnou součást nemocnice také rodiče dětí. Děti jsou v jejich přítomnosti klidnější a různé procedury a vyšetření tak mohou probíhat bezproblémově.

 Whisper nemocnice Virunga

Smích léčí

I když se stále bavíme o nemocnici, dobrá nálada a pozitivní energie je z tohoto kouzelného místa cítit už na míle daleko. Jednoznačně zde platí pravidlo, že smích léčí. Tento přístup přispívá k rychlejšímu zotavení malých pacientů, což dokazuje například příběh malé Hadiy, která překonala těžkou malárii a nyní rozdává úsměvy na všechny strany. Nebo příběh Rebeccy, které se vyléčila z problémů s dýcháním i se srdíčkem a nyní dělá svým rodičům radost.

Přejeme malým pacientům co nejrychlejší uzdravení!

 Virunga Whisper