Lufa - pomocník do sauny i domácnost

Saunování je stále více oblíbenou kratochvílí pro podzimní a zimní dny. Příjemně prohřát celé tělo a poté jen pořádně promasírovat měkkou lufou je požitek, který si jen málokdo umí odepřít. Co to vlastně ale ta lufa je a jak se vyrábí?

Kromě čerstvého exotického ovoce a produktů z něj si na Virunga.cz můžete také zakoupit přírodní lufu. Využijete ji jak ve výše zmíněné sauně, tak třeba po dlouhé koupeli či ke každodenní masáži po sprše.


Virunga_lufa_1


Co je to lufa?

Lufa je druh rostliny, která se vyskytuje převážně v Asii a v Africe. V současnosti je 8 známých druhů lufy. Nejrozšířenější je lufa válcovitá (Luffa cylindrica) a lufa ostrohranná (Luffa acutangula). Lufa nejvíce připomíná svým vzhledem salátovou okurku. Konzumují se pouze nezralé zelené plody. Ty zralé hnědé se využívají k výrobě lufy, jak ji známe my.

Jak se z lufy vyrábí žínka?

Výroba lufové žínky je poměrně jednoduchý proces. Zralá lufa se nejprve zbaví pevné vnější slupky. Následně se promývá v tekoucí vodě tak dlouho, co dokud není zbavená všech semínek a zbývajících měkkých částí. Ve finále by měl zůstat pouze houbovitý vnitřek plodu, který se poté usuší. Na světě je lufa určená k použití!

K čemu je lufa dobrá?

Lufa se nejčastěji využívá k péči o lidskou pokožku. Houba je na suchu nepříjemně tvrdá, ale jakmile ji namočíte, změkne a je příjemně poddajná. Díky lufovému peelingu se lehce zbavíte odumřelých buněk a prokrvíte celé tělo. Vaše pleť bude díky pravidelnému masírování hebká na dotek a bude doslova zářit. Používání jemné lufy na obličej vám pomůže zatočit s otravnými pupínky a vyřeší problémy s akné. Pokud sáhnete po hrubší houbičce, můžete s ní nahradit pemzu v péči o vaše chodidla.

Kromě péče o tělo lze lufovou houbičku použít i k čištění odolné špíny z nejrůznějších povrchů. Z lufy se vyrábí i zerowaste houbičky na nádobí, které nezatěžují životní prostředí.

Vyzkoušejte lufu i u vás doma!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení