Lufa - pomocník do sauny i domácnost

Saunování je stále více oblíbenou kratochvílí pro podzimní a zimní dny. Příjemně prohřát celé tělo a poté jen pořádně promasírovat měkkou lufou je požitek, který si jen málokdo umí odepřít. Co to vlastně ale ta lufa je a jak se vyrábí?

Kromě čerstvého exotického ovoce a produktů z něj si na Virunga.cz můžete také zakoupit přírodní lufu. Využijete ji jak ve výše zmíněné sauně, tak třeba po dlouhé koupeli či ke každodenní masáži po sprše.


Virunga_lufa_1


Co je to lufa?

Lufa je druh rostliny, která se vyskytuje převážně v Asii a v Africe. V současnosti je 8 známých druhů lufy. Nejrozšířenější je lufa válcovitá (Luffa cylindrica) a lufa ostrohranná (Luffa acutangula). Lufa nejvíce připomíná svým vzhledem salátovou okurku. Konzumují se pouze nezralé zelené plody. Ty zralé hnědé se využívají k výrobě lufy, jak ji známe my.

Jak se z lufy vyrábí žínka?

Výroba lufové žínky je poměrně jednoduchý proces. Zralá lufa se nejprve zbaví pevné vnější slupky. Následně se promývá v tekoucí vodě tak dlouho, co dokud není zbavená všech semínek a zbývajících měkkých částí. Ve finále by měl zůstat pouze houbovitý vnitřek plodu, který se poté usuší. Na světě je lufa určená k použití!

K čemu je lufa dobrá?

Lufa se nejčastěji využívá k péči o lidskou pokožku. Houba je na suchu nepříjemně tvrdá, ale jakmile ji namočíte, změkne a je příjemně poddajná. Díky lufovému peelingu se lehce zbavíte odumřelých buněk a prokrvíte celé tělo. Vaše pleť bude díky pravidelnému masírování hebká na dotek a bude doslova zářit. Používání jemné lufy na obličej vám pomůže zatočit s otravnými pupínky a vyřeší problémy s akné. Pokud sáhnete po hrubší houbičce, můžete s ní nahradit pemzu v péči o vaše chodidla.

Kromě péče o tělo lze lufovou houbičku použít i k čištění odolné špíny z nejrůznějších povrchů. Z lufy se vyrábí i zerowaste houbičky na nádobí, které nezatěžují životní prostředí.

Vyzkoušejte lufu i u vás doma!