Chcete se na podzim cítit lépe? Jezte více ovoce!

Každý jsme to už jistě v životě slyšel mockrát - ovoce je zdravé a mělo by se konzumovat každý den. Kdo z nás tohle pravidlo ale opravdu dodržuje? Exotické ovoce má mnoho zdravotních benefitů, které jistě oceníte, a kromě toho vám pomůže i s podzimní depkou.

Chladnější teploty, nedostatek slunce a sychravé počasí si vybírají daň na naší náladě. V podzimních měsících jsou lidé často unavení, ospalý a bez nálady. Citlivější jedinci mohou pociťovat i problémy se zažíváním, se spánkem či mohou trpět bolestmi hlavy. Na dobrém pocitu nám nepřidají ani sezónní virózy a nachlazení.


papája


Jak to tedy zařídit, abychom i na podzim byli čilý a fit?

Rada zní jednoduše: Zařaďte do vašeho jídelníčku co nejvíce ovoce. Vědecké studie potvrzují, že pokud si pochutnáte na ovoci každý den, nejen, že si posílíte imunitu, ale také si zlepšíte náladu. Za to, jak se cítíte, totiž do velké míry může naše stravování. Pokud tělu dodáváme kvalitní živiny a potraviny bohaté na minerály a vitamíny, bude zkrátka lépe pracovat a my budeme mít hned o mnohem více energie.

Je vcelku jedno, po jakém ovoci v podzimních dnech sáhnete, ale to exotické má v porovnání s našimi jablky či hruškami mnohem více vitamínů.

Jaké ovoce zatočí s podzimními splíny nejlépe?

Jako prevenci rýmy a chřipky je nejlepší do těla dostat vitamín C. Ten je hojně zastoupený například v guavě a v papáje. dobrou náladu podpoříte zase vitamínem B6, kterého je nejvíce v banánech. Kromě vitamínu B6 obsahují banány i minerální látky hořčík a draslík, které také přispívají ke zlepšení činnosti nervové soustavy a pomůžou nám udržet úsměv na rtech i v deštivých dnech.


banány


Dalším ovocem, které může zpříjemnit podzim, je rozhodně ananas. Nejen, že pohled na šťavnatý plod připomene atmosféru letní pláže, ale navíc zásobí náš mozek endorfiny, tedy hormony štěstí.

Mozek a jeho činnost příznivě ovlivní také avokádo. Obsahuje zdravý tuk, který podporuje tvorbu mozkových buněk. Nejen, že budete zdravější, ale ještě vám to bude víc pálit. Kromě toho je avokádo i bohatým zdrojem vitamínů C, E a K. Obsahuje také antioxidanty, které vám pomůžou zbavit tělo škodlivin. 


avokádo


A co by to bylo za podzim bez teplého čaje. Připravte si ho z aromatického zázvoru s medem a nebo dejte šanci exotičtější kurkumě. Jak zázvor, tak kurkuma pomáhají s budováním imunity, zbavují zánětů a podporují dobrou náladu.

Vyzkoušejte, co nejvíc pomáhá s podzimními stesky vám. Na virunga.cz najdete nejčerstvější exotické ovoce, které je plné vitamínů a chutná skvěle v jakémkoliv ročním období.