Božské mango

Mango patří mezi nepopulárnější ovoce na světě a do své krásy doroste přibližně za čtyři měsíce. Existuje celá řada odrůd, které se liší velikostí, barvou i chutí. Ugandská odrůda manga Zillate je nyní ve své plné sezóně a patří jednoznačně mezi nejlepší manga.

Při výběru manga se nesoustřeďujte na barvu. Nejdůležitější je jeho zralost, kterou zjistíte jemným zmáčknutím. Mango by mělo být měkké, ale neměly by se Vám do něj zabořit prsty. Pokud je ještě tvrdé, nechte ho dojít při pokojové teplotě a testujte, zda je již vhodné ke konzumaci. Jakmile změkne, můžete se do něj pustit!

Mango je vynikající čerstvé. Připravit si z něj můžete také lahodné smoothie, přidat ho do salátů a dezertů. Dochutit jím můžete i masové pokrmy. My milujeme mango ve smoothie koktejlech a podělíme se s Vámi o náš oblíbený recept. 

Jaké ingredience potřebujete? 

A jak připravíte mangové smoothie? 

Postup je velmi jednoduchý! Mango oloupejte, vyndejte pecku a dužinu pokrájejte na kousky. Přidejte čerstvou mátu, šťávu z čerstvé limetky a jeden banán. Rozmixujte do hladka a pro zředění přidejte vodu nebo kokosovou šťávu. Mangové smoothie je samo o sobě sladké, ale podle chuti ho můžete dosladit. 

Smoothie koktejl můžete dochutit i čerstvým kardamonem a pro chladné dny přidat nastrouhaný čerstvý zázvor nebo kapku rumu!

 Virunga mangové smoothie