Banány pro Afriku

Pravidelně drobným farmářům v Ugandě pomáháme k lepšímu životu. Chtěli bychom ale udělat ještě víc. Rozhodli jsme se proto, že do Afriky s vaší pomocí pošleme malý dárek – celý výtěžek z prodeje sušených baby banánků a banánových chipsů , které se na e-shopu prodají ode dneška až do 20. března.

A abyste přesně věděli, komu vaše pomoc poputuje, mrkněte na následující příběh:

V odlehlých ugandských luzích, hájích a vesničkách, asi 100 kilometrů od Kampaly, najdete kořeny klanu (ano, v Ugandě se tomu opravdu říká klan) Kiganda. Strýčky, tetičky, desítky bratranců a sestřenic našeho majitele Tonnyho.

maniok-z-hospodářství-1536x1062

Právě tady se zrodila celá idea našeho dnešního podnikání. Místním farmářům se skrze nás a naše počínání snažíme dát hlas. V téhle oblasti se nachází komunita malých hospodářů, kteří na svých zahrádkách pěstují 100% organické plodiny a nám prodávají své přebytky.

Nedávno jsme navštívili hospodářství dvou místních mamas, respektive matky a dcery. Obě mají několik dětí a z nějakého důvodu jsme neviděli žádné dospělé muže. Je možné, že jsou tam tyhle ženy na všechno úplně samy.

Z této zahrady pro zákazníky virungy nakupujeme spoustu plodin – manga, avokáda, jackfruity, sladké brambory, maniok, burro banány a další. Obě mamas je pro nás sklízejí s láskou a věnují jim tvrdou každodenní práci na zahradě.

Rádi bychom se jim za jejich nekonečné úsilí trošku odměnili, a hlavně podpořili jejich přání na vybudování sociálního zázemí a jednoduché kuchyně. Dnes jim jako kuchyň slouží jen ohniště…

Jak tedy můžete pomoct?

Na e-shopu si vyberte balení sušených baby banánků nebo smažených banánových chipsů. Nebo obojího, samozřejmě.

Máte na výběr z několika velikostí a u chipsů se můžete rozhodnout, jestli dáte přednost solené, nebo nesolené variantě. Ať tak či tak, podle nás nemůžete šlápnout vedle a vždycky si pochutnáte.

Jakmile od vás dostaneme peníze, dáme je stranou pro africké mamas. Vy si tak zpříjemníte večer zdravým mlsáním a pomůžete našim farmářkám k lepšímu živobytí.

ohniště-jako-kuchyně-1536x1116