Banány pro Afriku

Pravidelně drobným farmářům v Ugandě pomáháme k lepšímu životu. Chtěli bychom ale udělat ještě víc. Rozhodli jsme se proto, že do Afriky s vaší pomocí pošleme malý dárek – celý výtěžek z prodeje sušených baby banánků a banánových chipsů , které se na e-shopu prodají ode dneška až do 20. března.

A abyste přesně věděli, komu vaše pomoc poputuje, mrkněte na následující příběh:

V odlehlých ugandských luzích, hájích a vesničkách, asi 100 kilometrů od Kampaly, najdete kořeny klanu (ano, v Ugandě se tomu opravdu říká klan) Kiganda. Strýčky, tetičky, desítky bratranců a sestřenic našeho majitele Tonnyho.

maniok-z-hospodářství-1536x1062

Právě tady se zrodila celá idea našeho dnešního podnikání. Místním farmářům se skrze nás a naše počínání snažíme dát hlas. V téhle oblasti se nachází komunita malých hospodářů, kteří na svých zahrádkách pěstují 100% organické plodiny a nám prodávají své přebytky.

Nedávno jsme navštívili hospodářství dvou místních mamas, respektive matky a dcery. Obě mají několik dětí a z nějakého důvodu jsme neviděli žádné dospělé muže. Je možné, že jsou tam tyhle ženy na všechno úplně samy.

Z této zahrady pro zákazníky virungy nakupujeme spoustu plodin – manga, avokáda, jackfruity, sladké brambory, maniok, burro banány a další. Obě mamas je pro nás sklízejí s láskou a věnují jim tvrdou každodenní práci na zahradě.

Rádi bychom se jim za jejich nekonečné úsilí trošku odměnili, a hlavně podpořili jejich přání na vybudování sociálního zázemí a jednoduché kuchyně. Dnes jim jako kuchyň slouží jen ohniště…

Jak tedy můžete pomoct?

Na e-shopu si vyberte balení sušených baby banánků nebo smažených banánových chipsů. Nebo obojího, samozřejmě.

Máte na výběr z několika velikostí a u chipsů se můžete rozhodnout, jestli dáte přednost solené, nebo nesolené variantě. Ať tak či tak, podle nás nemůžete šlápnout vedle a vždycky si pochutnáte.

Jakmile od vás dostaneme peníze, dáme je stranou pro africké mamas. Vy si tak zpříjemníte večer zdravým mlsáním a pomůžete našim farmářkám k lepšímu živobytí.

ohniště-jako-kuchyně-1536x1116

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení