Virunga Mondia Whitei (Mulondo)

99 Kč / 100g 86 Kč bez DPH
Skladem

Aromatické kořeny rostliny Mondia Whitei chutnají jako zázvor nebo lékořice a vůní připomínají vanilku. V Africe se používají na podporu trávení, jako tradiční afrodiziakum a ke zmírnění příznaků deprese. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kořeny této rostliny jsou hojně využívány pro své terapeutické účinky, a to nejenom místními komunitami. Poptávka po nich se neustále zvyšuje, a i kvůli nadměrné poptávce po zemědělské půdě, je tato rostlina ve volné přírodě čím dál tím vzácnější.

Rostlina Mondia whitei byla původně hojně sbírána kmenem Zulu na podporu trávení a chuti k jídlu. V mnoha částech Afriky se v současné době využívá jako tradiční afrodizakum, na podporu erektilní dysfunkce, pro zmírnění depresí, na podporu fertility a posílení laktace.

Někdy je označována jako „africké koření“ právě díky své chuti a vůni připomínající řadu koření jako vanilku, zázvor, marcipán, skořici a lékořici. Používá se proto k aromatizaci a dochucování potravin.

Způsoby přípravy

V Jižní Africe se kořen někdy vaří s masem, aby se zvýšila a podtrhla jeho chuť. Konzumují se i listy rostliny, které se připravují jako zelenina. Rostlina má velkou nutriční hodnotu, protože obsahuje vitamíny A, D, K a E a minerály hořčík, zinek, železo, vápník a bílkoviny.

Některé kmeny používají kořeny k přípravě čaje, který se používá na obecné bolesti. Sušené listy jsou v prášku a smíchány s jídlem a užívány jako doplněk.

Dokonalý nápoj

Nápoj či čaj připravený z tohoto kořene voní po vanilce se sladkým dovětkem. Kořeny nasekejte nadrobno a zalijte horkou vodou a nehte louhovat.

Používá se také k výrobě nápoje podobného zázvorovému pivu. V západní Africe kořeny rostliny vaří v alkoholu a připravuje se z nich energizující nápoj pro svatební hostiny.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Afrika
Hmotnost: 0.1 kg
Hmotnost: 100 g
Afrodiziakum: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: